Description
Replacement Ford/PSA Plastic Sump Plug.
See DM13-04AZ for removal tool.
Models: 2.0 Diesel (TDCi / HDi)
OEM:
- Ford: 1871598
- Citroen / Peugeot: 9801444780
Specifications
| SKU | DM13-7503 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000210000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review