Description
Transmission filler adaptor set.
Most modern vehicle transmissions these days are filled from under the vehicle and require special filling adapters.
This kit allows filling of the transmission via the correct adapters.
To be used in conjunction with DM11-D2235 kit. (Or a similar filling pump)
Includes the common DSG / CVT / Multitronic adaptors.
Models: Ford / Holden / VW / Audi / Mercedes Benz / BMW / Volvo / Honda / Nissan / Toyota / Lexus / Mini / Hyundai / Kia and many more!
Specifications
| SKU | DM11-D2235-01-15 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.210m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.310m |
| Shipping Cubic | 0.004377000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review