Description
Transmission Oil Refilling Hose and Valve
Required when replacing the transmission fluid without causing a damage of your transmission. The hose comes with adaptor for one litre transsmision fluid. It has a built-in heavy-duty valve fluid spillage for easy operations.
Please see DM11-D2235 for the complete kit.
We also have just the adapter kits available DM11-D2235-01-15
Specifications
| SKU | DM11-D2235-RH |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.230m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.002576000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review