Description
VAG 7 Speed DSG Transmission Clutch Retaining Bar Tool
This tool is compatible with 7-Speed dual clutch transmission 0BH and 0BT fitted on VW Tiguan 2008 onwards and VW Transporter 2010 onwards.
DQ500 Transmission
Models:
VW Tiguan 2008 >
VW Transporter 2010 >
OEM: T10524
Specifications
| SKU | DM13-0103 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000130000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review