Description
Used to secure the camshaft in position when checking and adjusting engine timing.
Models:
Audi - A3
VW - Golf / Polo
Skoda - Octavia
Engines: 1.4 TFSI (CPTA / CZEA)
OEM: T10504
Specifications
| SKU | DM11-A1632 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.001350000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review