Description
179 PCE Metric Flange Bolts and Nuts Quality assortments kit suits automotive, industrial, and home handyman use. Comes in divided organiser so you won't have to search for the piece that you need. The kit contains 10 different sizes: Diameter: 5mm - 8mm High Tensile: 8.8 Length: 16mm - 50mm Zinc passivated coating This kit is the perfect companion for any toolbox and workshop.
Specifications
| SKU | DM-GKA179 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.002144000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review
More From This Category
Similar Items