Description
Camshaft Sprocket Puller
Adjustable gear wheel puller for designed for Audi / Volkswagen Camshaft Sprockets, however can fit most makes and models and is very versatile.
Adjustable legs fit different diameter and design gears.
Also works on removal of Mercedes Benz Sprinter & Vito differential pinion flanges.
VW T4 uses six hooks.
Audi A3 uses five hooks.
Models: VW T4 / Audi A3
Specifications
| SKU | DM11-A1512 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.002464000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review