Description
Specialist socket required for the removal of diesel fuel filter found on some PSA group engines.
Models:
- Citroen: C4 / C4 Picasso / C5 / C8 / Jumpy
- Fiat: Scudo / Ulysse (MK II)
- Ford: Focus / Focus C-Max / Galaxy / Kuga / S-Max
- Peugeot: 307 / 308 / 407 / 607 / 807 / Expert
- Volvo: C30 / C70 / S40 (MK II) / V50
Engines: 2.0 HDi / 2.2 HDi / 2.0 JTD / 2.0 TDCi
Specifications
| SKU | DM13-T603 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.070m |
| Shipping Cubic | 0.000308000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review