Description
Crankshaft pulley holding tool adapter flange for most BMW 4 and 6 cylinder engines up to 2001.
Used in conjuction with DM11-A1311 to remove the central bolt.
Engines: M20 / M40 / M42 / M43 / M44 / M50 / M52 / M52TU / S50
OEM: 112 140 / 112140
Specifications
| SKU | DM11-B1311 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000900000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review