Description
This tool is specially designed for easy removal of oil filter with special adapter.
Tool dimensions: 1/2" Drive or 22mm wrench.
Models: VW and Audi diesel engines with MANN / Mahle / Knecht spin-on filters.
Specifications
| SKU | DM30-4742 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.000264000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review