Description
Special wrench for VOLVO oil filter cover.
Models: S60 XC / S60 V60 (2011-) / S80 (2007-) / S90 V90 (2017-) / V40 (2013-) / V40 XC / V60 XC / V70 (2008-) / V70
XC70 (2008-) / XC60 / XC70 (2008-) / XC90 (2016-)
OEM: 9997499 / 999 7499
Specifications
| SKU | DM11-A1729 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.001100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review