Description
This tool kit is for installing the crankshaft rear oil seal of Toyota Camry.
Models: Camry (ACV30 / ACV40 / AHV40)
Corolla (AZE141)
Highlander (ACU20 / ACU25)
Matrix (AZE141 / AZE144 / AZE146)
Rav4 (ACA21 / ACA23 / ACA26 / ACA28 / ACA33 / ACA38)
Solara (ACV20 / ACV30)
Scion (ANT10)
xB (AZE151)
Engines: 1AZFE / 2AZFE / 2AZFXE
Specifications
| SKU | DM11-A1705 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 2.8500kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.001859000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review