Description
The tool is designed to hold the crankshaft pulley during removal and installation.
For use with a 1/2" Drive Extension.
2 Bolt attachment - M8 x 1.255mm
Models: Toyota / Lexus
Specifications
| SKU | DM30-4013 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.001330000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review