Description
Specially designed to remove and refit the MINI valvetronic springs found on the rocker gear.
Almost impossible to remove and refit springs safely without this tool.
Used in conjunction with DM11-A1700.
Engines: MINI - N18
OEM: 119571 / 119572 / 119 571 / 119 572
Specifications
| SKU | DM11-A1699 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.006000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review