Description
Designed to remove the hydro bush in the bracket on the front lower control arm on MINI vehicles.
Allows the bushes to be serviced on the vehicle.
Used in conjunction with DM11-B1264 (to seperate the arm and bush).
Models: MINI R50 / R52 / R53 / R55 / R56 / R57
Specifications
| SKU | DM11-C1264 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 4.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.005400000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review