Description
Extractor and installer for replacement of the rear sub frame mounting bushes on Mercedes Benz.
Allows replacement of the mounting bushes at the front and rear without completely removing the sub frame assembly, making big savings on time!
Models: 140 / 220
OEM Bush Number:
- 140 - 1403508708 / 1403503041
- 220 - 2153500008 / 2153500108
Specifications
| SKU | DM11-A1068 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.001190000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review