Description
This 2pc Insert set is used to assist the technician in correcting the engine timing and confirming whether the timing angle is correct.
If the tool is not properly timed the tool will not insert.
Codes: M133/M270/M274
Specifications
| SKU | DM11-A6281 |
| Brand | Ozwide Tools |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.001377000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review