Description
This kit is a multi-application tool specially designed for the removal and reinstallation of springs in Macpherson strut design suspension on many various makes
Models: BMW / Toyota / Ford / Mitsubishi / VW / Audi / SAAB / Nissan / Honda / Accord / Subaru / Volvo / Opel / Porsche
Specifications
| SKU | DM11-A1047 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 16.0000kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.530m |
| Shipping Cubic | 0.033390000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review