Description
For removing and installing the exhaust camshaft in BMW N52 engines.
Used in conjunction with DM11-B1188 (to set timing) and DM11-A1556 (to remove eccentric shaft/intermediate shaft).
Engines: N51 / N52
OEM: 114460 / 114461 / 114462 / 114463
Specifications
| SKU | DM11-E1188 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 4.0000kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.310m |
| Shipping Cubic | 0.005998000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review