Description
To lock the flywheel and some injection pump pulleys when chaging timing chain or carrying out repairs General usage information and recommendations Engines: M21 / M40 / M43 / M44 / M47 / M50 / M51 / M52 / M54 / M56 / M57 / M60 / M62 / M70 / M73 / S50 / S54 OEM: 112300 / 303-912 / KM813 / LRT-12-108 / LRT-12-171 / 112 300
Specifications
| SKU | DM11-A1020 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.000160000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review
More From This Category
Similar Items