Description
BMW Diesel Crank Pulley Turn Socket Tool
Designed to turn the crankshaft fitted on BMW vehicles. Suitable for all BMW vehicles with engine codes include N47, N47, N57 and M57.
The tool can be used in conjunction with tool kit DM11-A1421.
Engines:
- M47
- M57
- N47
- N57
OEM: 116480
Specifications
| SKU | DM11-A1421-3 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000285000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review