Description
Mercedes Benz M256 Adjustment Tool
Adjusting tool for determination of the top dead center position (TDC).
The adjustment tool fixes the TDC on the crankshaft and checks the top dead center on the exhaust camshaft
Application: M256, M654, M656
OEM: W654589002100
Specifications
| SKU | DM11-A6170 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.175m |
| Shipping Cubic | 0.001312500m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review