Description
VAG 1.4L Engine Speed Sender 4mm Inhex Socket
Used for removing and installing the engine speed sender G28. on the 4-Cyl 1.4L direct injection engines.
Models:
Volkswagen Golf 2004 onwards, Golf Plus 2005 onwards, Touran 2003 onwards and Tiguan 2008 onwards
Engines: 1.4L Direct Injection Engines
OEM: T10370
Specifications
| SKU | DM13-480B |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000080000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review