Description
Used to hold the camshaft gear when loosening and tightening the centre bolt.
Adjustable jaw opening and multiple adapter fittings to allow for use on a wide variety of vehicles.
Will do small Harmonic balancer pulleys 10-15mm pin hole - Up to 50mm depth
Models: Mercedes Benz / BMW / Ford / Mitsubishi / Honda / VW / Audi / Nissan / Volvo / Toyota and many more.
Specifications
| SKU | DM11-B1081 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.460m |
| Shipping Cubic | 0.006848000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review