Description
This Mercedes Benz Rear Sub Frame Bush Remover & Installer is for the replacement of the front and rear metallic sub-frame mounting bushes found on the rear sub-frame. This tool is designed for the replacement of the mounting bushes without lowering the complete rear axle assembly, saving on time! Models: W201 / W202 / W124
Specifications
| SKU | DM11-A1003 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.007140000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review