Description
3 Way adjustable magnetically mounted Dial Gauge for accurate measurement and alignment.
Dial Indicator Gauge reads from 0.0" to 1.0" in 0.001" grades.
High powered magnet holds up to 45 lbs (20kg) of pull, and has a convenient switch for mounting and dismounting the stand.
Polished chrome arms (240mm Base and 165mm Arm) for smooth adjustment.
OEM: 9989876 / 999696
Specifications
| SKU | DM11-A6006 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.002400000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review