Description
Designed for easy removal of the copper washer seal at the base of the injector commonly found on diesel vehicles.
Uses a screw thread and expanding jaw.
Size: 7mm ID
230mm Long
Specifications
| SKU | DM30-4869 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.000720000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review