Description
For removal and installation of injectors on diesel VW and Audi vehicles.
Models: A3 / A4 / Golf / Transporter (T5) / Jetta / Passat / Amarok / Polo / Tiguan Touareg many more
Also been found to work on the Land Rover 2.0L petrol injectors in the Ingenium 204PT engines
Engines:
- VW / Audi: 1.6L / 1.9L / 2.0L / 2.5L / 2.7L / 3.0L
- Porsche: 3.0L Diesel
- Land Rover: 2.0L Ingenium Diesel & Petrol
Engine Codes:
CAGA, CAGB, CAGC, CAHA, CAHB, CAYA, CAYB, CAYC etcCAGA, CAGB, CAGC, CAHA, CAHB, CAYA, CAYB, CAYC, CAYD, CAYE, CBAA, CBAB, CBBB, CBDA, CBDB, CBDC, CDBA, CEGA, CFFA, CFFB, CFFD, CFFE, CFGB, CFGC, CFGD, CFHA, CFHB, CFHC, CFHD, CFHE, CFHF, CFJA, CFJB, CFWA, CGLA, CGLB, CGLC, CGLD, CGLE, CJAA, CJCA, CJCB, CJCC, CJCD, CKFB, CKFC, CKTB, CKTC, CKUB, CKUC, CLCA, CLCB, CLHA, CLHB, CLJA, CLLA, CLLB, CLNA, CMEA, CMFA, CMFB, CMGA, CMGB, CNEA, CNFA, CNFB, CNHA, CNHC, CRBB, CRBC, CRBD, CRKA, CRKB, CRLB, CRLC, CRLD, CRMB, CRUA, CRVA, CRVC, CSHA, CSLA, CSNA, CSUA, CSUB, CSUD, CSUE, CUSA, CUSB, CUTA, CUUA, CUUB, CUUD, CUUE, CUUF, CUVA, CUVB, CUVC, CUVD, CUVE, CUWA, CUXA, CVCA, CXMA, CXXA, CXXB, CYKA, CYKB, CYZA, CYZB, CZHA, DBBA, DBGA, DBGB, DBGC, DBKA, DCXA, DCYA, DCYB, DCZA, DDCA, DDCB, DDDA, DDYA, DDYB, DEJA, DEJB, DELA, DEUA, DEUB, DEUC, DFEA, DFEB, DFFA, DFGA, DFGB, DFGC, DFHA, DFLA, DFLD, DFSA, DFSB, DFSC, DFSD, DFSE, DFSF, DFTA, DFTB, DFTC, DGDA, DGMA, DGTA, DGTB, DGTC, DGTD, DGTE, DJGA, DLTA, DLUB
OEM: T10055 / T10163 / T10402 / T10415
Specifications
| SKU | DM11-C1357 |
| Brand | OzwideTools |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.310m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.390m |
| Shipping Cubic | 0.013299000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Help other Ozwide Tools Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review